Lokalita
O projektu

Lokalita

Dům se nachází v katastrálním území Staré Brno. Tato lokalita se vyznačuje nejenom výbornou dopravní dostupností a nadstandardní občanskou vybaveností, ale také jedinečný geniem loci. V těsné blízkosti je základní i mateřská škola, hokejová a krasobruslařská hala, množství obchůdků či cyklostezka u řeky Svratky.

Ulice Křídlovická nese své jméno po slovanské zemědělské osadě Křídlovice – patrně starší než samo Brno – připojené k městu v roce 1850. Charakteristickými prvky Starého Brna jsou kupříkladu Mendlovo náměstí, Starobrněnský klášter, bazilika Nanebevzetí Panny Marie, nebo pivovar Starobrno.
 
V posledních letech prochází tato čtvrť doslova renesancí. Vyrostlo zde množství kaváren, hospůdek a bister nabízejících nevšední gastronomické zážitky, staré objekty procházejí rekonstrukcemi, vzácně pak některé přibývají. Nejen z těchto důvodů je Staré Brno stále vyhledávanějším místem pro bydlení a ceny nemovitostí v této čtvrti prudce rostou.

 

O projektu

Záměrem projektu bylo integrovat nový dům do stávajícího kontextu zástavby. Tvarosloví domu tak odpovídá moderním architektonickým trendům a zároveň respektuje atmosféru této části města. Chybějící zeleň v husté městské zástavbě se snažíme kompenzovat zelenými střechami a další zelení ve vnitrobloku.

Dům je navržen jako sedmi podlažní se suterénem sloužícím pro parkováníPoslední podlaží se rozkládá jen na části celkového půdorysu a dává vzniku výjimečným mezonetovým bytům orientovaným do nároží ulic Leitnerova - Křídlovická. Přízemní jednotky mají terasy situované do klidného vnitrobloku. V tomto objektu je navrženo celkem 45 jednotek a jedna komerce v parteru.
 

Lokalita

Centrum
Brna

Staré Brno (v hantecu Oltec) je městská čtvrť západně od centra statutárního města Brna. Rozkládá se v údolí Svratky pod hradem Špilberk a Žlutým kopcem. Křídlovická – ulice převzala jméno bývalé samostatné slovanské zemědělské osady Křídlovice, patrně starší než samo Brno, ale v roce 1850 k Brnu připojenéV blízkosti se nachází známé Mendlovo náměstí, kde nalezneme Starobrněnský klášter, baziliku Nanebevzetí Panny Marie, pivovar Starobrno.

Historická
architektura

V blízkosti se nachází známé Mendlovo náměstí, kde nalezneme Starobrněnský klášter, baziliku Nanebevzetí Panny Marie, pivovar Starobrno.